Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (5-та Недела од Великиот пост)

932

На 14 април, 2019 година, во 5-тата Недела од Великиот Пост, кога се празнува споменот на преподобната Марија Египетска и преподобниот Евтимиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (5-та Недела од Великиот пост)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Лазарева Сабота)