Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Крстопоклона недела)

949

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Крстопоклона недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Крстопоклона недела)