Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Тодорова сабота)

881

На 16 март, 2019 година, во првата сабота од Великиот пост, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светите маченици Евтропиј, Кленоник и Василиск, воманастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Тодорова сабота)
Next articleАкатист на Пресвета Богородица во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул