Прославен храмовиот празник во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1050

На 28 Август, 2019 година, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен молитвено се одбележа храмовиот празник. Се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се пришести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (11-та Недела по Педесетница)