Прославен празникот на Светиот Архангел Михаил во Престон – Мелбурн

587

На 21.11.2023 година кога го празнуваме Соборот на Светиот Архангел Михаил, во храмот „Свети Никола“ во Престон – Мелбурн, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско – пелагониски и Администратор Австралиско – Новозеландски г. Петар богослужеше и проповедаше на Светата, Архиерејска и Божествена Литургија, во сослужение со парохискиот свештеник: протоереј Трајко Мојсов и протоереј Мирко Пешовски.

На литургијата верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleВечерна богослужба во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг – Мелбурн
Next article24-та недела по Педесетница во храмот Свети Илија во Футскрај