Празникот Цветници во црквата Свети Илија во Футскреј

757

На 21 април, 2019 година, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Цветници во црквата Свети Никола во Престон
Next articleПразникот Цветници во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук