Празникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

920

На 28 Август, 2019 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next articleПразникот Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул