Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт

1109

На 21 Септември, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (14-та Недела по Педесетница)