Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

762

На 21 Септември, 2019 година, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт