Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Петка во Мил Парк

805

На 21 Септември, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг