Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон

714

На 21 Септември, кога се празнува празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Света Петка во Мил Парк