Празникот Преображение во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

858

На 19 Август, 2019 година, на празникот Преображение Господово, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleПразникот Преображение во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул