Празникот на Свети Архангел Михаил прославен во Футскрај

539

На 21 ноември, 2023 година, на празникот Собор на Свети Архангел Михаил и Сите Небесни Сили и на светиот Ангел Лерински, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, Мелбурн, протоереј – ставрофор Љупчо Каревски богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article24-та недела по Педесетница во храмот Свети Илија во Футскрај
Next articleСвети вмч. Мина Чудотворец во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг – Мелбурн