Празникот на светите апостоли Петар и Павле во Соборната црква во Сиденхам

781

На 12 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светите апостоли Петар и Павле, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article8-ми Ден бр.73
Next articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј