Празникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

830

На 12 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleПразникот на светите апостоли Петар и Павле во црквата Свети Никола во Перт