Празникот Крстовден во црквата Свети Никола во Престон

906

На 27 Септември, 2019 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст (Крстовден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleПразникот Крстовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Крстовден во црквата Света Петка во Мил Парк