Празникот Крстовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

760

На 27 Септември, 2019 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст (Крстовден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleПразникот Крстовден во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleПразникот Крстовден во црквата Свети Никола во Престон