Педесетница – Духовден во Сиденхам

210

На 23.06.2024 кога Црквата го празнува Слегувањето на Светиот Дух врз апостолите – Педесетница, во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНеделата на Светите Отци во Престон
Next articleПедесетница – Духовден во Престон