Нов 68-ми број на 8 ДЕН

1688

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. Петар, излезе новиот 68-ми број на 8 ден.

Содржина

Митрополит Петар – Божикно Послание

Милитвата за почетници и нејзиниот дух

Сретение Господово

Свети Ѓорѓи Кратовски

За читањето на Евангелието

Рекоа:

Finding One’s Calling In Life By Fr. Thomas Hopko

Church Fathers

Homily of the Cross and The Way By Fr. Anthony Perkins

FORGIVENESS IN THE CHRISTIAN FAMILY

HOLY TRINITY – Saint John of Damascus

An Exact Exposition of the Orthodox Faith

WHAT IS FAITH?

ORTHODOX NEWS

Преземи го бројот

Previous articleЦветници во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleЦветници во црквата Свети Никола во Перт