Недела на Православието во Сиденхам

233

На 24.03.2024 кога Црквата го празнува споменот на Победата на Православието – првата недела од Великиот пост, во соборниот храм „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Мелбурн, се богослужеше Света и Божествена Литургија. Верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleАкатист на Мајката Божја во Сиденхам
Next articleВтор дел од Акатистот на Мајката Божја во Престон, Мелбурн