Недела на Мироносиците – Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

843

На 12 Мај, 2019 година, во 3-тата Недела по Воскресение – Неделата на Мироносиците, кога се празнува и споменот на светите 9 маченици во Кизик и преподобниот Мемнон Чудотворец, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleНедела на Мироносиците – Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул