Неделата на Светите Отци во Престон

164

На 16.06.2024 кога Црквата ја празнува неделата на Светите Отци, во црквата „Свети Никола“ во Престон беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСпасовден во Сиденхам
Next articleПедесетница – Духовден во Сиденхам