Молитвено одбележан споменот на Свети Гаврил Лесновски и Свети Прохор Пчински во манастирот во Донибрук

1505

На 28 Јануари 2019 година,кога се празнува споменот на преподобниот Гаврил Лесновски, преподобниот Прохор Пчински, Павле Тивејски и Јован Колибар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше празнична вечерна и утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По богослужбите беше послужена празнична трпеза на љубовта.

     

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (35 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг