Литургија на Претходно осветени Дарови во црквата Света Богородица во Ливерпул

889

На 22 март, 2019 година, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Литургија на Претходно осветени Дарови.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Православието)
Next articleЛитургија на Претходно осветени Дарови во Соборната црква во Сиденхам