Крштение и Миропомазание на празникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1456

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Слегување на Светиот Дух (Духовден), Светите Тајни Крштение и Миропомазание ги прими малата Хазел Талески.

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук