Заупокоена литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

549

На 6 јуни, 2020 година, во Саботата пред Духовден (Духовденска задушница) во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше Заупокоена Литургија и се отслужи Панихида за блажен спомен на сите упокоени православни христијани.

Бог да ги прости! 

Previous article8-ми Ден бр. 77
Next articleПедесетница – Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам