Втора недела од Светата Четириесетница – посветена на Свети Григориј Палама во Сиденхам

419

На 31.03.2024 во Соборниот храм во Мелбурн „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Previous articleВтор дел од Акатистот на Пресвета Богородица во Футскрај
Next articleВтора недела од Светата Четириесетница – посветена на Свети Григориј Палама во Престон