Втора недела од Светата Четириесетница – посветена на Свети Григориј Палама во Престон

300

На 31.03.2024 во храмот „Свети Никола“ во Престон – Мелбурн, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Previous articleВтора недела од Светата Четириесетница – посветена на Свети Григориј Палама во Сиденхам
Next articleНедела на Свети Григориј Палама и Неделно училиште за дечињата во Футскрај