Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Воведение на Богородица – Пречиста)

973

На 4 Декември, 2019 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица во храмот (Пречиста), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Воведение на Богородица – Пречиста)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Воведение на Богородица – Пречиста)