Воскресение Христово – Велигден во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

792

На 28 Април, 2019 година, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се прослави најторжествениот и најсветол Празник Воскресение Христово – Велигден. По литијата и објавувањето на Воскресението Христово се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос воскресна! Навистина воскресна!

     

Previous articleВоскресение Христово – Велигден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВоскресение Христово – Велигден во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг