Вечерна богослужба со Литургија на Водокрст во црквата Свети Илија во Футскрај

747

На 18 јануари, на Водокрст, во во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВечерна богослужба со Литургија на Водокрст во Соборната Црква во Сиденхам
Next articleБогојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам