Вечерна богослужба во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг – Мелбурн

596

На 23.11.2023 во чест на празникот на Светиот Великомаченик Мина Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско – пелагониски и Администратор Австралиско – Новозеландски г. Петар богослужеше Вечерна богослужба и проповедаше во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг, во сослужение на парохискиот свештеник: протоереј Душко Спиркоски.

После Вечерната имаше и трпеза на љубовта во чест на нашиот Митрополит, приготвен од црковната општина и парохјаните.

Previous articleВоскресна вечерна богослужба во храмот „Свети пр. Илија“ – Футскрај
Next articleПрославен празникот на Светиот Архангел Михаил во Престон – Мелбурн