Вечерна богослужба во предвечерието на празникот Раѓање Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

803

На 6 јануари, 2018 година, во предвечерието на празникот Раѓање Христово – Божиќ, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше празнична вечерна богослужба.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела пред Божик)
Next articleБожикно послание на Високопреосветениот митрополит Петар