Велик Четврток – Света Василиева Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј

798

На 25 Април, 2019 година, во Светиот Велик Четврток, во црквата свети Илија во Футскреј се изврши чинот Маслосвет и се отслужи Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелигденско послание на Митрополитот г. Петар
Next articleВелик Четврток – Света Василиева Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг