Велик Четврток – Света Василиева Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

770

На 25 Април, 2019 година, во Светиот Велик Четврток, во црквата Света Злата Мегленска, Мелбурн, се изврши чинот Маслосвет и се отслужи Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleВелик Четврток – Света Василиева Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleВелик Четврток – Света Василиева Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул