Божик во црквата Свети Никола во Престон

754

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

 

Previous articleБожик во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл
Next articleБожик во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул