Божик во Црквата Свети Илија во Футскрај

1099

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleБожик во Црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleБожик во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл