Божик во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл

869

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleБожик во Црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleБожик во црквата Свети Никола во Престон