Божик во Црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

859

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

 

Previous articleБожик во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleБожик во Црквата Свети Илија во Футскрај