Божик во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

815

На 7 јануари, 2020 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleБадник и Божик во Соборната црква во Сиденхам
Next articleБадник и Божик во црквата Света Петка во Мил Парк