Божик во манастирот Донибрук

870

На 7 Јануари, 2023 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

Previous articleОсми ден бр. 87
Next articleМолитвено одбележан споменот на Светите Прохор Пчински и Гаврил Лесновски во манастирот Донибрук