Божествена Литургија во црквата Свети Георгиј Победоносец во Камбера

880

На 27 ноември, во 24-тата Недела по Педесетница, на празникот на светиот апостол Филип, свети Григориј Палама и светиот цар Јустинијан, во соборниот храм посветен на Светиот Георгиј Победоносец во Камбера, храм на Српската Православна црква, Митрополија за Австралија и Нов Зеланд, богослужеа Епископот Австралиски-новозеландски Г. Силуан и Митрополитот Преспански-пелагониски и администратор австралиски-новозеландски г. Петар, во сослужение на свештенството и свештеномонаштвото на двете епархии.

Previous articleПравославен џепен календар за 2023 година
Next articleСредба на Митрополитот г. Петар со Архиерејот на Антиохиската Архиепископија за Австралија, Нов Зеланд и Филипините, г. Василиј