Богојавление во црквата Свети Никола во Престон

870

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

 

Previous articleБогојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleБогојавление во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг