Богојавление во црквата Свети Илија во Футскрај

800

На 19 Јануари, на светлиот празник Богојавление, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

             

 

Previous articleБогојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleБогојавление во црквата Света Петка во Мил Парк