Богојавление во црквата Света Петка во Мил Парк

1061

На 19 Јануари, на светлиот празник Богојавление, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

Previous articleБогојавление во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleБогојавление во црквата Свети Никола во Престон