Богојавление во црквата Света Злата Мегленска во Вереби

907

На 19 Јануари, 2019, година, на светлиот празник Богојавление, во црквата Света Злата Мегленска во Вереби, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

    

Previous articleБогојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбан
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон