Богојавление во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

843

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

 

Previous articleБогојавление во црквата Свети Никола во Престон
Next articleБогојавление во црквата Свети Никола во Перт