Богојавление во манастирот во Донибрук

1300

На 19 јануари, 2022 година, кога Православната црква го празнува празникот на Светото Богојавление, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

По Литургијата беше извршен Голем богојавленски водосвет и во вода беше положен светиот Крст.

 

 

 

Previous articleОсми ден бр. 83
Next articleВелигденско послание на Митрополитот Г. Петар (2022)