Благовештение во Сиденхам

291

На 7 април 2024 во Третата недела од Великиот Пост и празникот Благовештение на Пресвета Богородица, се богослужеше Света и Божествена Литургија во Соборниот храм, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleТрет Акатист на Мајката Божја во Сиденхам
Next articleТрет Акатист на Мајката Божја во Престон