Благовештение во Престон

259

На 7 април 2024 во Третата недела од Великиот Пост и празникот Благовештение на Пресвета Богородица, се богослужеше Света и Божествена Литургија во храмот, „Свети Никола“ во Престон. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleТрет Акатист на Мајката Божја во Престон
Next articleБлаговештение во Бризбен